BAŁUCKA AKADEMIA FUTBOLU oficjalany partner WIDZEWA ŁODŹ
kontakt - 881 530 399, 697 179 592, 791 980 205

Prosimy aby opiekunowi naszych zawodników zapoznali się z regulaminem. Podpisy pod regulaminem będą zbierali trenerzy na zajęciach.

     

  Regulamin rodziców grup młodzieżowych.

 

 1. Drużyna ma trenerów, którzy za nią odpowiadają. Nie wywieraj na trenerach nacisku, próbując wprowadzić swoje wizje przyszłej kariery sportowej swojej pociechy.
 2. Powodem, dla którego Twój syn gra w piłkę nożną jest zabawa. Nie wywieraj presji na swoje dziecko.
 3. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.
 4. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po meczu. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nim. Przed meczem nigdy nie mów „strzel gola”, „musicie wygrać”. Zamiast tego powiedz np. „baw się dobrze”.
 5. Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył. Wypowiadaj się tylko o swoim dziecku.
 6. Nie stresuj dziecka , nie bądź krytyczny. Twój syn potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.
 7. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie „wypalił”.
 8. Podczas rozgrywania meczów powstrzymuj się od udzielania wskazówek swojemu dziecku, bo mam zaufanie do trenera.
 9. Podczas zajęć nie kontaktuj się z ze swoim dzieckiem. Stój  co najmniej 10 metrów od miejsca treningu. Koncentracja dziecka w tym wieku jest bardzo słaba i powinna skupiać się na trenerze i czynnościach treningowych.
 10. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko.
 11. Podczas zajęć sportowych, meczów, turniejów nie spożywaj napojów alkoholowych, nie pal tytoniu.

                                                                                                                                                             RTS Widzew Łódź  S.A.

Udostępnij

O autorze